NEC TEMERE, NEC TIMIDE

Zachęcamy Państwa do przedstawiania przemyśleń i sugestii na temat przyszłego kształtu wymiaru sprawiedliwości. Modelu, do jakiego powinniśmy dążyć. Państwa przemyśleń w zakresie celu, potrzeb, filozofii przyszłych zmian, jak też proponowanych rozwiązań. Począwszy od tych, które dotyczą kwestii szczegółowych, po rozwiązania kompleksowe, systemowe.

Jesteśmy otwarci na publikacje zarówno profesjonalistów (nie tylko prawników), jak też zwykłych obywateli zainteresowanych przywracaniem praworządności i wzmocnieniem władzy sądowniczej, jako gwaranta bezpieczeństwa prawnego każdej osoby poszukującej ochrony prawnej.

Nadesłane materiały będziemy publikować jako istotny głos w sprawie, docelowo w wyodrębnionym panelu pod nazwą „nec temere, nec timide” (bez zuchwałości, ale i bez lęku). Postaramy się również o możliwie szerokie rozpowszechnianie nadsyłanych treści. Zarówno poprzez nasze media społecznościowe, jak też zaprzyjaźnione portale. Treści do publikacji prosimy przesyłać na adres  fws.prezydium@wp.pl

Jednocześnie zachęcamy do dyskusji pod publikowanymi materiałami – poprzez korzystanie z możliwości zamieszczania komentarzy.

W załączeniu publikujemy pierwszy tekst – naszego kolegi ze Stałego Prezydium Forum Współpracy Sędziów, Pana sędziego Krzysztofa Kozłowskiego - https://forumfws.eu/glos-w-sprawie/luk-czy-arkebuz/ .

Administratorzy
Administratorzy
administratorzy strony www