List otwarty sędziego Gąciarka do prokurator Laskowskiej

Pani  Monika Laskowska,  pełniąca funkcję Prokuratora Rejonowego Warszawa Mokotów

Szanowna Pani Prokurator!

Na wstępie gratuluję brawurowej akcji w toku której namierzyła Pani krnąbrną prokurator Ewę Wrzosek, a następnie cały jej niecny występek należycie i wyczerpująco opisała w sporządzonej przez siebie notatce służbowej. Gratulacje w pełni zasłużone, bo przecież wiemy, że nie miała Pani komfortowych warunków do prowadzenia obserwacji z okna własnego gabinetu. Ale poradziła sobie Pani i za to należą się Pani wyrazy uznania. 

Muszę przyznać, że śledząc od dłuższego czasu uważnie to co się dzieje w sądach i prokuraturze do niedawna (a dokładnie do dnia Pani brawurowej akcji) miałem niesprawiedliwy obraz prokuratorów. Mówiąc otwarcie, uważałem Was za nudziarzy i sztywniaków bez pomysłu na autoprezentację. Bo zgodzi się Pani przecież, że przez długie lata był jedynie Bogdan, Wiem Lepiej Niż Sądy, Święczkowski (który obecnie realizuje się jako niezawisły i apolityczny sędzia TK, z oczywistą stratą dla polskiej prokuratury) i długo nic. No może czasem dziarskie chłopaki i ostre dziewczyny z Wydziału Spraw Wewnętrznych Prokuratury Krajowej pokazywali choć trochę na co ich stać, a przecież wiemy, że stać ich na bardzo wiele.  A tymczasem okazuje się, że w prokuraturze są ukryte talenty. Mam na myśli ludzi szczerze oddanych służbie dla pana ministra Zbigniewa, Zawsze Mam Rację, Ziobro. Ludzi, którzy dla poskromienia buntowników i warchołów zrobią naprawdę dużo. My sędziowie szczerze podziwialiśmy brawurową akcję pani prezes SR w Elblągu, Agnieszki Walkowiak, która w styczniu 2020 roku poleciła zamknąć sędziom togi w szafach, aby broń Boże, nie zbezcześcili ich na Marszu 1000 Tóg.  Myślę, że nie będzie miała Pani mi za złe, jak z uwagi na Pani poświęcenie, oddanie służbie (dla pana ministra oczywiście) i pomysłowość, postawię Panią w jednym rzędzie z panią prezes elbląskiego sądu. 

Ponieważ jak sama Pani przyznała w Pani notatce służbowej, nie miała Pani wygodnych warunków do obserwacji chciałbym Pani jakoś pomóc. Niewygodne okno naprawdę może utrudnić obserwację prokuratorów znajdujących się pod siedzibą prokuratury. A przecież niepoprawna prokurator Wrzosek może znów udzielać jakiegoś wywiadu. Musi mieć Pani odpowiednie warunki do obserwacji. 

https://zloteplakaty.pl/blogs/news/sloneczne-okno-na-swiat-czyli-aranzacja-wykuszu

Może znajdzie Pani jakąś inspirację do komfortowej aranżacji swojego stanowiska dowodzenia? 

Gdyby zaś miała Pani trudności ze sformułowaniem zarzutów i dopasowaniem do tych zarzutów osoby, która by Pani  odpowiadała (i naturalnie Pani przełożonym) podsyłam użyteczny materiał szkoleniowy. 

https://www.youtube.com/watch?v=Bdt0OEX0V3g&t=47s

Z poważaniem

Piotr Gąciarek, sędzia Sądu Okręgowego w Warszawie, członek SSP “Iustitia” bezprawnie zawieszony w dniu 24.11.2021 roku przed podających się za sędziów SN panów Konrada Wytrykowskiego i Jacka Wygodę z udającej sąd izby dyscyplinarnej (ii współdziałającego z nimi ławnika Jacka Karola Leśniewskiego) 

P.S. Ponieważ liczę się z tym, że nada Pani bieg służbowy mojemu listowi, bardzo proszę we wszelkiej korespondencji określać mnie jako Piotr Gąciarek, a nie Piotr G.  List traktuję jako otwarty i publiczny, bo Pani czynność służbowa, wykracza daleko poza wewnętrzne sprawy mokotowskiej prokuratury

Piotr Gąciarek
Piotr Gąciarek
sędzia Sądu Okręgowego w Warszawie