List sędziego Gąciarka do neosędzi Anny Gąsior-Majchrowskiej

Od: Gąciarek Piotr

Wysłane: czwartek, 21 grudnia 2023 12:55

Do: Gąsior-Majchrowska Anna

Temat: Błędne decyzje

Pani neosędzia Anna Gąsior-Majchrowska

Szanowna Pani neosędzio !

Postanowiłem do Pani napisać, gdyż najwyraźniej ma Pani pewne trudności ze zrozumieniem rzeczywistości prawnej w jakiej jako prawidłowo powołany sędzia Sądu Rejonowego i wadliwie powołana neosędzia Sądu Okręgowego w Piotrkowie Trybunalskim, funkcjonuje.

Proszę nie mieć mi za złe, ale pozwolę sobie wyliczyć Pani kolejne błędne decyzje dotyczące sfery zawodowej:

Po pierwsze przyjęła Pani nominację na stanowisko sędziowskie w SO w procedurze z udziałem nielegalnej twz. neokrs, a w istocie Klubu Dyskusyjnego im Z. Ziobry i stało się Pani w ten sposób w roku 2019 neosędzią.

Po drugie, jako bodajże jedyny zastępca rzecznika przy Sądzie Okręgowym, w roku 2020, wykazała się Pani daleko idącą gorliwością odpowiadając na apel zastępcy rzecznika dyscyplinarnego i zaczęła Pani ścigać sędziów, którzy podpisali się pod listem do OBWE w sprawie organizacji tzw. wyborów kopertowych. Szkoda, bo przecież proponowałem Pani wówczas życzliwie koleżeńskie szkolenie z zakresu tego czym jest OBWE i jakie są zadania tej organizacji.

Po trzecie przyjęła Pani delegację do orzekania w II Wydziale Karnym SA w Warszawie, w miejsce bezprawnie odsuniętych od orzekania w sprawach karnych 3 doświadczonych, legalnych sędziów. Nie przeszkadzały Pani wówczas jak przypuszczam bezprawne poczynania prezesa tego Sądu Piotra Schaba i jego zastępcy Przemysława W. Radzika.

Po czwarte zapragnęła Pani zostać prezesem SO w Piotrkowie Trybunalskim. Przeoczyła Pani tylko dwie istotne okoliczności. 1) Czasy, gdy prezesem zostaje się tylko z łaski ministra bez akceptacji sędziów, już minęły. 2) Prezesem Sądu nie może być neosędzia, a taki właśnie ma Pani status.

Piszę o tym, bo jestem głęboko przekonany, że te błędne decyzje nie wynikały z Pani złej woli, a jedynie z braku należytego rozeznania. Pani miejsce jest w Sądzie Rejonowym. Tak wygląda Pani sytuacja prawna i warto być tego świadomym. Osobiście uważam, że za wszczynaniu przez Panią bezpodstawnych postępowań dyscyplinarnych przeciwko sędziom- sygnatariuszom listu do OBWE, powinien przyjrzeć się rzecznik dyscyplinarny, powołany z udziałem samorządu sędziów, a potem także niezależny i bezstronny sąd dyscyplinarny złożony z SĘDZIÓW.

Życzę Pani dużo zdrowia i pogłębionej refleksji nad własną drogą zawodową.

W razie nadawania jakiegoś dalszego biegu mojemu listowi proszę pamiętać, że nazywam się Piotr Gąciarek, nie Piotr G.

List ten traktuję jako otwarty, bo dotyczący Pani działalności zawodowej jako funkcjonariusza publicznego.

Piotr Gąciarek, sedzia Sądu Okręgowego w Warszawie, członek SSP “Iustitia”.

Piotr Gąciarek
Piotr Gąciarek
sędzia Sądu Okręgowego w Warszawie