Nie tak, nie tak!

źródło: FWS

https://wiadomosci.dziennik.pl/wydarzenia/artykul-prasowy/6464325,izba-dyscyplinarna-trybunal-skarga.html

Konrad Wytrykowski, do niedawna sędzia SO w Legnicy, to ktoś kogo obok słynnej sędzi Dagmary z Krakowa trudno nie polubić. Jeden człowiek, a tyle inspiracji dostarcza.

Lubiący zabawy w przebieranki (bo jak inaczej określić paradowanie w dostojnych togach z fioletowymi rękawami i kołnierzem, gdy się nie jest sędzią SN) doktor Wytrykowski (swoją droga iluż niespełnionych naukowców ze stopniem dr. poparło zamach na niezależność sądów) postanowił iść w ślady swych w pełni niezależnych i apolitycznych koleżanek i kolegów z krs i zapytał Trybunał Konstytucyjny czy jest sądem. Co więcej, pan dr Wytrykowski wręcz wyraził poważne wątpliwości czy rzeczywiście przepisy powołujące do życia gremium zwane izbą dyscyplinarną są zgodne z Konstytucją.

Panie doktorze Konradzie! Nie mam dobrych wiadomości. Nie może chyba Pan liczyć na szybkie uwolnienie Pana i koleżeństwa z izby od tych strasznych wątpliwości. Pewna pani okrzyknięta nie tak dawno „towarzyskim odkryciem” pewnego szeregowego posła może mieć bowiem problem z decyzją, taką samodzielną decyzją. Chyba że.., zresztą, co ja będę Panu mówił, sam Pan wie, że jak będzie trzeba, to i orzeczenie TK będzie szybko. Ale jako, że nie wiemy czy rzeczywiście*„Julia i…(…) przez całą noc szykują cudów moc”*chcę dodać Panu nieco otuchy:

Nie tak, nie tak kolego, nie tak nam miało być

Mieliśmy wejść do izby, bo się nam zachciało lepiej żyć

Nie tak, nie tak kolego, nasze plany trafił szlag

Bo nasza izba okazała się firmą krzak

Każdy ma to co ma, jeden więcej drugi mniej

W życiu trzeba czasem wiedzieć, za czym się opowiedzieć

Na koniec mała refleksja osobista. Gdy widzę w ekipie T-Raperów znad Wisły klawiszowca nad deską do prasowania, to nieodparcie przychodzą mi przed oczy obrazy Pana i państwa z izby w fioletach…ale może to tylko moja chora wyobraźnia

Nie mówcie nam, co znaczy niezależność i że młodość szansę ma,

bo kiedy chce się nam posądzić, to się izbę zamyka

Okiem Sędziego
Okiem Sędziego
Głos przedstawiciela III władzy, sędziego praktyka z kilkunastoletnim doświadczeniem
Przejdź do oryginalnej publikacji