根据党的命令

Nie wiem czy panowie Piotr Niedzialak, Konrad Wytrykowski i Jarosław Sobutka znają język chiński, zwłaszcza w piśmie.

Ten fragment jakże ciekawych rozważań ze strony chinacourt.org (a dokładnie: https://www.chinacourt.org/article/detail/2017/04/id/2820240.shtml, trzecie zdanie ostatniego akapitu) może być szczególnie bliski panom z organu podającego się za jedną z izb Sądu Najwyższego.

依据政党政治与国家法治的内在关系,法治也必须为政党政治提供稳定可靠的制度保障。

Zgodnie z wewnętrznymi relacjami między polityką partyjną a rządami prawa w kraju, praworządność musi również zapewniać stabilną i niezawodną gwarancję systemową dla polityki partyjnej.

Izba dyscyplinarna od swego zarania zapewnia przecież stabilna i niezawodną gwarancję systemowej polityki partyjnej. Wyrazem tej właśnie gwarancji było zawieszenie Igora Tuleyi w czynnościach służbowych i uchylenie mu immunitetu. Z prawem, sprawiedliwością, Konstytucją ani procedurą karną nie miało to nic wspólnego. Cóż, dla pana Niedzialaka i spółki to nieistotne drobiazgi. Liczy się wszak harmonia. Owa „gwarancja systemowa dla polityki partyjnej” .

Sinologiczne inspiracje o szczególnym zabarwieniu partyjnym panów z izby dyscyplinarnej są szczególnie czytelne, gdy weźmiemy pod uwagę jeszcze jedną jakże istotną powinność sędziów chińskich:

用“对党绝对忠诚”的政治品格,坚守法治精神 (czwarta linia od dołu cytowanego tekstu)

czyli:

Użyj politycznego charakteru „absolutnej lojalności wobec partii” i trzymaj się ducha praworządności.

No i użyli.

Co Wam panowie z izby dyscyplinarnej przyjdzie robić gdy już z gmachu SN zostaniecie usunięci? Kilka pomysłów przychodzi mi do głowy, ale każdy ma wady.

  • organizacja procesów Czerwonego Kapturka? Ale wilka nie osądzicie, dzieci zgorszycie, lepiej nie.
  • Piotr Niedzielak court show? Kto to będzie oglądał? Nawet KastaWatch abonamentu nie wykupi.
  • występy kabaretowe? Nie wiem, to już lepiej obejrzeć prawdziwy kabaret. Bo to i profesjonalnie i sprawnie i śmiesznie.

A z Wami panowie Niedzielak, Wytrykowski i Sobutka to raczej tragifarsa, niestety na koszt nas obywateli i z krzywdą dla uczciwego i odważnego sędziego.

W sumie to Kabaret Młodych Panów więcej ma wspólnego z sądem niż Wy panowie polityczni nominaci z izby dyscyplinarnej.

Okiem Sędziego
Okiem Sędziego
Głos przedstawiciela III władzy, sędziego praktyka z kilkunastoletnim doświadczeniem
Przejdź do oryginalnej publikacji