Sztuka tłumaczenia

Dzieje się dużo i intensywnie. Czytelników przepraszam za zaniedbanie bloga.

Jak wielu sędziów i w ogóle obywateli z wielkim zainteresowaniem pochłaniam kolejne publikacje dziennikarzy OKO press i Onetu na temat ministerialnej grupy od haków, hejtu i zwalczania niezależnych sędziów. Osobiście najbardziej zainteresował mnie wątek dotyczący aktywności pana Przemysława, do którego mam nieskrywaną słabość – ale o nim będzie już niedługo osobny wpis.

Czytając kolejne artykułu o sędziach skupionych wokół Herszta zacząłem nabierać poważnych wątpliwości, że osoby oburzone tym co wyczyniali panowie prezesi, rzecznicy, izbiarze i członkowie KDZZ (Klubu Dyskusyjnego im Zbigniewa Ziobry, inaczej neokrs) odczytują rzeczywisty sens wypowiedzi i planowanych działań równie trafnie, jak autorzy list dialogowych niektórych filmów obcojęzycznych tłumaczą je na język polski. Mówiąc wprost, większość z nas błędnie interpretuje to co panowie z KASTY chcieli sobie nawzajem przekazać.

Mokotów, województwo mazowieckie, godzina 23.48, ul. Rakowiecka 30

https://oko.press/piebiak-poleca-utluc-kasciaka-rzecznik-radzik-zamawia-donos-na-zurka-sledztwo-oko-press-i-onetu/

„Wypierdalać won! Opcja zero w SN”  – Wydaje się zasadnym rozważyć wcześniejsze przeniesienie w stan spoczynku sędziów z Sądu Najwyższego

„Mam nadzieje że rządzącym nie zabraknie determinacji. Miejsce pań i panów z SN jest w więzieniu”. – należy wierzyć, że ustawodawca zapewni sędziom Sądu Najwyższego godne miejsce dla rozwijania aktywności własnej

A mec dibła [Dubois – red.] to debil wyjątkowy. A ponieważ wyciera se ryja chlopskim mym nazwiskiem odpowiem krotkim: pocałujże mnie w dupe. – Mecenas Dubois to oryginalny człowiek, a ponieważ wymienia mnie z nazwiska, odpowiem wprost: tak nie wypada.

 „Wstydu nie mają. Taki żałosny lans marnego adwokaciny, który z pianą na mordzie pisze gałczyńskiej te wypoty do łonetu. – Jak oni tak mogą! Nieudana próba zwrócenia na siebie uwagi przez adwokata, który mocno zaaferowany pisze do Onetu do red. Gałczyńskiej.

„Właśnie do Kościoła i śpiewać psalm, że Pan miłuje Prawo i Sprawiedliwość”. – Cieszcie, się, że demokratycznie wybrani politycy mają dobre pomysły na reformę sądów.

„Dziś u Moniki ksywa stokrotka, znana jajcara, komik i świeczka – bezrefleksyjna Mysia Gersdorf. Może opowie o niemieckiej ojczyźnie i o zaproszeniu do naszej katowni”. – Dziś u red. Olejnik będzie słynąca z poczucia humoru Pani prof. Małgorzata Gersdorf, Pierwsza Prezes SN. Zapewne opowie o swoim dzieciństwie i o zaproszeniu na przyjemna rozmowę w naszym przytulnym biurze w sprawie nowego modelu postępowania dyscyplinarnego.

„Żałujemy, że nie dzisiaj. Utłucz jakiegoś kaściaka przy okazji”. – Porozmawiają przy okazji z jednym z odważnych, niezależnych sędziów.

https://oko.press/piebiak-ani-kroku-w-tyl-o-polske-bic-sie-trzeba-sedziowie-cichocki-i-szmydt-cala-prawda-o-kascie/

Tak jest Panie Herszcie! – Zrobię o co pan prosił, panie wiceministrze!

https://oko.press/sprawdzcie-dzialki-sedziego-zurka-byly-szef-krs-wskazywal-jak-uderzyc-w-znanego-sedziego/

„Potwierdzam także, że rozmawialiśmy m.in. na temat nieruchomości sędziego Żurka. Nie po to, żeby od razu go za coś ścigać, ale po to, by rozwiązać pewną zagadkę, jaka wiązała się z tymi nieruchomościami. Było tych działek kilkanaście, czy nawet kilkadziesiąt w różnych miejscach kraju. Dlatego zastanawiając się nad sposobami rozwikłania celu kupowania tych działek rozmawiałem z sędziami Cichockim i Szmydtem o scenariuszu, że nieruchomości te mogły być kupowane w miejscach, gdzie w przyszłości mogłyby powstać drogi publiczne, w tym autostrady. Sprawdzić to można byłoby u Głównego Geodety Kraju” (sędzia Leszek Mazur) – chcieliśmy pomóc sędziemu Żurkowi w zarządzaniu jego nieruchomościami. Poważnie niepokoiło nas, że ma on je w różnych częściach Polski i może go to mocno absorbować.

„Od chwili objęcia funkcji Rzecznika Dyscyplinarnego Sędziów Sądów Powszechnych i jego
Zastępców jesteśmy podmiotami zorganizowanej nagonki medialnej oraz zniesławiających
i znieważających publicznych wypowiedzi niektórych sędziów, przeciwko którym toczą się
postępowania dyscyplinarne oraz niespotykanej fali hejtu internetowego…(Piotr Schab, Michał Lasota, Przemysław W. Radzik)
– z pomysłu Żurka, na polecenie Markiewicza, z błogosławieństwem prof. Gersdorf, Juszczyszyn w nocy, Tuleya za dnia, a Frąckowiak w weekendy za pieniądze z Brukseli, przekazane przez niemiecki bank obrażali, znieważali, epitetami obrzucali, a myśmy tylko porządnie pracowali…

W ostatnim czasie
ataki te uległy nasileniu, czego wyraz stanowią wspólne, kłamliwe publikacje dwóch portali
internetowych dotyczące rzekomego udziału sędziów Przemysława W. Radzika i Michała
Lasoty w akcji szkalowania sędziów w Internecie oraz rzekomo nieprofesjonalnych działań
sędziego Piotra Schaba w trakcie realizowania czynności procesowych z udziałem sędziego
Arkadiusza Cichockiego.
” (op. cit) – w ostatnim czasie pojawia się coraz więcej opinii wyrażanych przez sędziów (i podzielanych przez portale internetowe), że my trzej mamy podobno dużo czasu na pozazawodową aktywność w sieci, a także, że rzecznik Schab nieszablonowo zinterpretował w praktyce przepisy o postępowaniu dowodowym.

SSA Piotr Schab

SSA Przemysław W. Radzik

SSO Michał Lasota o rzesz……mać, jakoś niezrozumiale tu piszą, jacy sędziowie apelacyjni i jaki sędzia okręgowy???

Okiem Sędziego
Okiem Sędziego
Głos przedstawiciela III władzy, sędziego praktyka z kilkunastoletnim doświadczeniem
Przejdź do oryginalnej publikacji