W obronie rzecznika Schaba

https://www.iustitia.pl/83-komunikaty-i-oswiadczenia/3903-muremzakrystianem-sedzia-tomasz-marczynski-wyslal-list-do-zastepcy-rzecznika-dyscyplinarnego-sedziow-sadow-powszechnych

Sędzia Tomasz Marczyński nie ma litości ani zrozumienia dla rzecznika Piotra Schaba. Nie ogląda się na to, jak bardzo rzecznik Piotr i podrzecznicy Przemysław i Michał są zapracowani, by nie powiedzieć zarobieni. Tak nie można. 771 nowych spraw dyscyplinarnych? Nie jestem aż takim optymistą jak kolega Marczyński, że rzecznicy dadzą radę. Przecież na sprawę krnąbnego sędziego Żurka musieli we dwóch jeździć. Kto to będzie robił? Cała nadzieja, że znajdzie się z kilkudziesięciu co najmniej ludzi o odpowiednim kręgosłupie i doskonałym słuchu. Czemu słuchu? Bo rzecznik i jego zastępcy powinni słyszeć skąd wiatr wieje. Żeby się nie przeziębić oczywiście.

Dawno już nie pisałem o surowym rzeczniku Schabie, a mam pewną słabość i do rzecznika i do jego dzielnych zastępców. Jak by to zgrabnie ująć, 3 godziny przed ciszą wyborczą? Powiem tak: Mówienie, że członkowie izby dyscyplinarnej SN są apolityczni, a sędziowscy członkowie krs niezależni, to jakby twierdzić, że obowiązkowe szczepienia dzieci na groźne choroby są szkodliwe, albo, że Ziemia jest płaska. Ten ostatni przykład jest nawet lepszy. Bardzo trudno jest bowiem wykazać, że nasza planeta jest płaskim dyskiem (aczkolwiek w internecie ma się świetnie ekskluzywne grono tych co się tego podejmują). Ale myślę, że jeszcze trudniej jest udowodnić niezależność członków tzw. krs czy apolityczność państwa z izby dyscyplinarnej. A już na prawniczy Nobel zasługuje wykazanie, że owe twory zostały legalnie powołane. Chociaż prawnicy z wpływowego think tanku o nieformalnej nazwie KaKaO (panowie Kaleta, Kanthak i Ozdoba) niewątpliwie mają wielki apetyt być pierwszymi laureatami takiej nagrody, o ile oczywiście zostanie ona ustanowiona.

Korzystając z okazji nie mogę się powstrzymać od zadania kilku pytań panu rzecznikowi Schabowi i jego zastępcom Lasocie i Radzikowi.

Jak tam panie rzeczniku z postępowaniem w sprawie zorganizowanego hejtu na sędziów ?

Jakie ma Pan przemyślenia na temat ciekawego zjawiska przyrodniczego w postaci czytania przez redakcję KastaWatch w myślach Pana zastępcy sędziego Radzika? Sędzia zastępca jeszcze nie wyjawił co zamierza zrobić, a państwo hejterzy już wiedzą i się cieszą. (publicznie)

Co Pan sądzi o aktywności sędziego Puchalskiego w grupie popierającej pewien rząd pewnej partii?

I wreszcie co tam nowego w sprawie internetowego wpisu pewnego sędziego z krs? Takiego kompromitującego wpisu.

W wolnej chwili, gdy będzie Pan odpoczywał od ścigania Markiewicza, Tulei i Żurka proszę nas zaszczycić odpowiedzią.

I jak zawsze muzyczny upominek, dla Pana Panie rzeczniku.

Patsy Kensit śpiewa jakoś tak dziwnie znajomo:

Your life is a mystery
Mine is an open book

Na polski: Nie wiem i w ogóle sędziowie nie wiedzą co Panem kieruje, ale nasze zasady i wartości są jasne.

What have you got to hide
What do you need to prove

No własnie, o co Panu chodzi? Bo chyba nie o dobro Wymiaru Sprawiedliwości.

I jeszcze jedno:

If I was you if I was you
I wouldn’t treat me
the way you do

Bycie rzecznikiem i ściganie sędziów za to że chcą być sędziami, a nie przestraszonymi pracownikami pana Zbigniewa może być szkodliwe. Proszę zadbać o siebie.

Baby I’m not scared
J’ai pas peur
J’ai pas peur
I’m not scared

Z tym „baby” to proszę nie brać tego dosłownie, ale reszta się zgadza.

Okiem Sędziego
Okiem Sędziego
Głos przedstawiciela III władzy, sędziego praktyka z kilkunastoletnim doświadczeniem
Przejdź do oryginalnej publikacji