Wzmożenie pana Jarka

https://trybunal.gov.pl/wiadomosci/uroczystosci-spotkania-wyklady/art/komentarz-jaroslawa-wyrembaka-sedziego-trybunalu-konstytucyjnego

https://oko.press/quo-vadis-polsko-wola-sedzia-tk-jaroslaw-wyrembak/?u=true

Pana doktora habilitowanego Jarosława Wyrembaka wyraźnie poniosło. Cóż czasem człowiek nie może oprzeć się nadchodzącej fali. W przypadku pana Jarosława była to fala wzmożenia polityczno-moralnego z odrobiną dewocji.

To zabawne, że członek (do niedawna) partii odpowiadającej za zamach na Krajową Radę Sądownictwa, wcześniej na Trybunał Konstytucyjny, obecnie zaś na Sąd Najwyższy i sądy powszechne, przestrzega wszystkich przed przywracaniem stanu zgodnego z Konstytucją.

Panie Doktorze Jarosławie! Ja wiem, że w TK uposażenia są godne, a pracy niewiele. Ale to nie powód by wystawiać się na śmieszność, chyba, że lubi to Pan. Uporządkujmy podstawowe fakty.

Po pierwsze nikt nie będzie Pana „odkuwał” od stanowiska sędziego TK. Z tej prostej przyczyny, że sędzią Trybunału Pan nigdy nie był.

Po drugie, obejdzie się zapewne bez policji. Po prostu, pewnego dna, Państwo Polskie przestanie wypłacać wynagrodzenie osobie, której wydaje się że jest sędzią TK, a pracownicy administracji Trybunału grzecznie acz stanowczo poproszą Pana, żeby dał Pan spokój z histerycznymi demonstracjami i normlanie opuścił swój gabinet, zabierając wszystkie swoje rzeczy.

Po trzecie, te wściekłe na Trybunał miłośniczki przerywania ciąży, to Panie Doktorze, polskie kobiety, które nie chcą żyć w warunkach znanych z Nikaragui. Niektórym wzmożonym mężczyznom z tytułami naukowymi to się nie mieści w głowie, ale tak właśnie jest.

I wreszcie ostatnia sprawa. W pełni rozumiem Pana obawy przed utratą pozycji, gabinetu, pensji i stanu spoczynku. To musi być przykre. Ale proszę wybaczyć, nie będę Panu współczuł. Z tej prostej przyczyny z tym Pana „orzekaniem” w Trybunale Konstytucyjnym to było jak z wmawianiem nieświadomej klientce rzekomych problemów z kołem od jej samochodu. (vide film poniżej)

P.S. Myślę, że bliski Panu Wydział Prawa i Administracji UW, po niezbędnym oczywiście okresie kwarantanny, nie będzie czynił przeszkód, aby wystąpił Pan z cyklem wykładów na temat: „Łamanie Konstytucji, przykłady z życia wzięte”. Na żal za grzechy i pokutę nigdy nie jest za późno.

Okiem Sędziego
Okiem Sędziego
Głos przedstawiciela III władzy, sędziego praktyka z kilkunastoletnim doświadczeniem
Przejdź do oryginalnej publikacji