Manifestacja solidarności

‼18.01.2021 r. o godz.12.00 krakowscy Sędziowie -ponad 100 osób przez 15 min.z zachowaniem dystansu i w maseczkach wyrażali solidarność z Sędziami Represjonowanymi:

IgoremTuleyą /zawieszony od 18.11.2020r./ Beatą Morawiec /zawieszona od 12.10.2020r./ i Pawłem Juszczyszynem /zawieszony od 4.02.2020r./.

‼Żądamy przywrócenia ich do pracy.

Zebrani trzymali w rękach plakaty z postulatami przywrócenia do pracy zawieszonych Sędziów. Plakaty takie zawisły też na słupie w pobliżu sądów.

Do obecnych sędziów i obywateli krótko przemawiali sędziowie Dariusz Mazur /rzecznik Themis i członek Iustitia/ Maciej Czajka i Waldemar Żurek z Themis.

✌Sędzia Dariusz Mazur mówił nie tylko o trójce wymienionych i zawieszonych z przyczyn wyłącznie politycznych Sędziów, ale i o tym, iż obecnie co najmniej około 80 polskich sędziów ma prowadzone politycznie motywowane postępowania dyscyplinarne, bądź wyjaśniające (m.in. za orzeczenia, czy krytyczne wobec pseudoreformy wypowiedzi publiczne), przy czym wielu z nich ma po kilka postępowań. Nie pytajmy komu bije dzwon, tylko pokazujemy swoją Solidarność z nimi wszystkimi.Sędzia nie może sie bać i nie może orzekać z przystawionym do głowy pistoletem postępowań dyscyplinarnych lub karnych.

✌Sędzia Maciej Czajka mówił o sprawie sędzi Alicji Karpus -Rutkowskiej z SR w Myśliborzu, której ostatnio zp-cza rzecznika P.Radzik wszczął postępowanie dysyplinarne formalnie za nie otwarcie sądu w godzinach nocnych celem przyjęcia wniosku prokuratury o areszt /sędzia nie miała dyżuru a wniosek przyjęła następnego dnia o 7.00 rano/.Jednak w tle chodzi prawdopodobnie o niezastosowanie kilka w dni wcześniej aresztu wobec osoby bioracej udział w strajku kobiet.

Pisze o tym okopress.https://oko.press/zastepczyni-ziobry-chce-degradacji-dla…/

Sędzia Waldemar Żurek dziękował obecnym obywatelom za wsparcie.

#dzieńSolidarnościZrepresjonowanymiSędziami

#krakowscySędziowie

Iustitia Oddział w Krakowie