Arkadiusz Krupa

Na pewno zauważyliście, że na naszej stronie pojawiły się znakomite rysunki sędziego Arkadiusza Krupy przedstawiające otaczającą nas rzeczywistość widzianą „Ślepym Okiem Temidy”. Zgoda na publikację tych rysunków, a nawet rysunki tworzone specjalnie dla naszej strony, to jeden z wielu długofalowych efektów tegorocznej obecności „Iustitii” na festiwalu „Pol’and’Rock” w Kostrzynie nad Odrą. Redakcję strony informacyjnej sędziów łódzkich na festiwalu reprezentowała sędzia Katarzyna Wesołowska-Zbudniewek, której relację z tego niezwykłego wydarzenia będziecie mogli przeczytać na naszej stronie już za tydzień. Serdecznie zapraszamy! Na festiwalu był też oczywiście – jak rok temu - sędzia Arkadiusz Krupa z Sądu Rejonowego w Łobzie. I tak się zaczęło …. Bardzo się cieszymy i niniejszym przedstawiamy krótką prezentację Pana Sędziego:

Arkadiusz Krupa - na co dzień sędzia Sądu Rejonowego w Łobzie w wydziale karnym. W chwilach wolnych od wymierzania sprawiedliwości satyryk i rysownik, upubliczniający swe rysunki na profilu Ślepym Okiem Temidy. Zdarza mu się także pisywać felietony, którymi dowodzi, że potrafi wbijać szpilki nie tylko pędzelkiem, ale i długopisem. Autor rysunków satyrycznych publikowanych m.in. w Rzeczpospolitej, laureat wyróżnienia w plebiscycie Obywatelski Sędzia Roku Fundacji Court Watch. Miłośnik piękna w każdej postaci, w szczególności tej kobiecej. Zapalony podróżnik, pasjonat górskich wspinaczek i czerwonego wina. Jak twierdzi, najlepsze pomysły przychodzą mu do głowy podczas długich kąpieli, ale obrazu “Śmierć Marata” nie uważa za swój ulubiony.

Życzymy Panu Sędziemu wielu dalszych rewelacyjnych pomysłów. Zapraszamy też do publikacji na naszej stronie felietonów i bardzo dziękujemy za zgodę na wykorzystanie rysunków.

Sędziowie łódzcy
Sędziowie łódzcy
Sędziowie Sądu Okręgowego w Łodzi