SZKOLENIE I INTEGRACJA W SMARDZEWICACH

W weekend od 4 do 6 października 2019 rok spotykamy się w Smardzewicach w Centrum Konferencyjno Rekreacyjnym MOLO przy ul. Klonowej 16. Tematami przewodnim naszego spotkania będą:

  • dzień pierwszy: „Sędzia jako obywatel”;
  • dzień drugi: ”Współpraca sędziego z mediami”.

Zaproszonymi na to przedsięwzięcie gośćmi są wybitni prawnicy: Sędzia Sądu Najwyższego Michał Laskowski, Profesor Anna Rakowska-Trela, Profesor Marek Zubik, a także przedstawiciele środowiska dziennikarskiego: Magdalena Gałczyńska (Onet), Mariusz Jałoszewski (OKO.press), Agata Łukaszewicz (Rzeczpospolita) i Ewa Siedlecka (m. innymi Polityka). Wierzymy, że spotkanie będzie doskonałą szansą dla przemyślenia roli sędziego w społeczeństwie oraz wymiany doświadczeń i poglądów środowiska prawniczego z dziennikarskim.

Nauczeni doświadczeniami z roku poprzedniego, odpowiadając na Państwa sugestie organizacyjne, chcemy udoskonalić formułę naszego spotkania. Przede wszystkim nawiązaliśmy współpracę ze Stowarzyszeniem Sędziów Themis, dzięki czemu przyjedzie do nas trochę większa ilość sędziów z innych miast. Nadal spotkamy się przede wszystkim w gronie sędziów z okręgu łódzkiego, ale silniejsza reprezentacja innych środowisk sędziowskich będzie okazją do wymiany doświadczeń pomiędzy sędziami z różnych okręgów. Poza tym pojawiła się możliwość wpłat na rachunek bankowy, co było niemożliwe w roku ubiegłym. Stowarzyszenie Themis zapewni obsługę techniczną rozliczeń finansowych z hotelem. Drugi dzień naszego spotkania będzie bardziej intensywny niż rok temu. Ciekawym wydarzeniem powinno być spotkanie z dziennikarzami, którzy często piszą na tematy związane z sądownictwem i z ustrojem państwa. Dzień ten zakończy relaks przy muzyce w Klubie Galeon.

Koszt udziału w szkoleniu, który zawiera w sobie dwa noclegi, wyżywienie (kolacja w piątek, śniadanie, obiad i kolacja w sobotę oraz śniadanie w niedzielę), udział w zabawie tanecznej z DJ w piątek i możliwość zabawy przy muzyce po kolacji w sobotę w klubie Galeon oraz pełną obsługę konferencyjną przedstawia się następująco:

  • pokój dwuosobowy – 450 zł / osoba,
  • pokój trzyosobowy – 415 zł / osoba.

Wpłat dokonać należy na rachunek bankowy nr: 96 2130 0004 2001 0531 9199 0001 do 31 lipca 2019 roku. W tytule wpłaty należy wpisać: Smardzewice. Wpłacić należy pełna kwotę za wybraną opcję zakwaterowania, ale z odliczeniem wcześniej uiszczonego zadatku w kwocie 100 zł. W obiekcie są też pokoje jednoosobowe. Ich dostępność zależy od ostatecznej ilości uczestników. Osoby, które deklarowały chęć zakwaterowania w pokojach tej kategorii, w przypadku możliwości spełnienia ich zapotrzebowania, zmuszone będą uiścić we wrześniu br. dopłatę w wysokości 80 zł. Do końca lipca osoby zainteresowane pokojami jednoosobowymi powinny wpłacić 450 zł (ewentualnie 350, jeśli wcześniej uiściły zadatek).

Listę uczestników możemy jeszcze uzupełnić (ilość miejsc jest ograniczona). Dlatego, jeśli wśród naszych czytelników są osoby chętne do wzięcia udziału w październikowym spotkaniu, prosimy o zgłoszenie się do organizatora na adres mailowy: administrator@sedziowielodzcy.pl z podaniem pokoju, który Państwo wybierają oraz osoby z którą będziecie Państwo mieszkać. Ostateczne zamknięcie listy uczestników nastąpi 31 lipca 2019 roku.

Załączamy porządek obrad. Do zobaczenia w Smardzewicach!

Redakcja


SMARDZEWICE 2019 – PORZĄDEK OBRAD

Data: 4-6 października 2019

Miejsce: Centrum Kongresowo-Rekreacyjne MOLO przy ul. Klonowej 16 w Smardzewicach

Porządek obrad

Dzień pierwszy:

**16.00:**Uroczyste otwarcie seminarium

16.15-19.00: Panel ekspercki. Obrady i dyskusja na temat roli sędziego w perspektywie współczesnych problemów prawno-politycznych. Następnie ożywiona debata ukierunkowana będzie wokół tematu przewodniego spotkania: „Sędzia jako obywatel”.

Gośćmi specjalnymi tej części konferencji będą:

16.15-16.35: Profesor Anna Rakowska-Trela „Wolności i prawa obywatelskie sędziego”

16.40-17.00: Sędzia Trybunału Konstytucyjnego Profesor Marek Zubik „Aby to co sprawiedliwe było silne albo to co silne sprawiedliwe”

17.05-17.25: Sędzia Sądu Najwyższego Michał Laskowski „Prawo sędziego do udziału w debacie publicznej”

17.30-19.00: Sędzia jako obywatel – debata moderowana przez sędziego SO w Łodzi Tomasza Krawczyka

20.00: Kolacja grillowa w stylu casual

Dzień drugi:

8.00-9.00: Śniadanie

9.00-13.00: Rekreacja oraz zwiedzanie okolicy

13.00-14.00: Obiad

15.00-18.00: Panel dziennikarski. Współpraca sędziów z dziennikarzami, moderowany przez sędziego SO Grzegorza Gałę.

Gośćmi specjalnymi tej części konferencji będą: Magdalena Gałczyńska, Mariusz Jałoszewski, Agata Łukaszewicz, Ewa Siedlecka

20.00: Kolacja

Dzień trzeci:

8.00-9.00: Śniadanie

10.00: Podsumowanie obrad i zamknięcie seminarium